JAK ZROBIĆ BRWI NA MYDŁO? | SOAP BROWS

Brwi na mydło to hit instagramowy, który pojawił się jakoś w 2019 roku. Ja z początku podchodziłam do tego dość sceptycznie, chyba dlatego, że nie do końca rozumiałam jak to może w ogóle działać. Najlepszy filmik w tym temacie zrobiła Klaudia Owczarek na swoim kanale na youtube. Od tej pory próbowałam sobie to odtworzyć. Oczywiście, za pierwszym razem trochę mi nie wyszło. Tu poniżej macie filmik, jak zrobiłam brwi na mydło, a wyglądały normalnie 😀

https://www.instagram.com/p/B1ElRXTCkcN/

Po pierwsze, mydło było nie takie, jak powinno, a po drugie absolutnie się do tego nie przyłożyłam.

Ale teraz już wiem co i jak i z każdym makeupem jest lepiej.

Po co właściwie robić soap brows? Przede wszystkim chyba ze względów estetycznych i popędem za trendami. Dodatkowo brwi ułożone na mydło są wyjątkowo trwałe /dopóki nie będzie padał deszcz 😀 wtedy macie pianę na twarzy/. Jednak według mnie nie jest to najwygodniejsza metoda. Mi osobiście schodzi się około 30/40 minut, aby idealnie je ułożyć /choć nadal nie są idealne, ale nad tym pracuję/.

https://www.instagram.com/p/B7th8dGBvZh/?igshid=12ls91co8f290

 

Dziś pokażę Wam potrzebne produkty do zrobienia idealnych brwi na mydło oraz jak właściwie je zrobić.

 


 

Produkty

  • Najważniejszy w tym przypadku jest zakup mydła. Odpowiedniego mydła, które będzie przeźroczyste i na glicerynie. Nie zostawi Wam ono niepotrzebnego koloru na brwiach oraz lepiej je przytrzyma w miejscu. Ja polecam Wam mydło nagietkowe Biały Jeleń, którego cena sięga maksymalnie 7 zł.

 

  • Dodatkowo oczywiście niezbędna będzie Wam szczoteczka, która wyczesze i “wylaminuje” Wasze brwi ku górze. Może to być szczotka od Waszej ulubionej kredki do brwi. Ja zawsze używam Rimmel Brow Pro Micro, ponieważ szczoteczka ta jest cienka i twarda, dzięki czemu łatwiej mi moje dość gęste brwi unieść do góry. Co więcej, po wyczesaniu brwi musimy je oczywiście wypełnić. Świetnie do tego będą sprawdzać się pudry, ale jeśli nie lubicie to polecam Wam właśnie tę kredkę.

 

  • Korektor, który “odetnie” Waszą dolną granicę brwi. Ja najbardziej do tej czynności lubię używać Collection Lasting Perfection, który jest dość delikatny w formule a bardzo dobrze kryje.

 


 

Jak zrobić brwi na mydło?

  1. Zwilżyjcie mgiełką, tonikiem etc mydło i pocierajcie szczoteczką z każdej jej strony, tak aby całość była pokryta mydłem.
  2. Teraz musicie odczekać aż maź, którą macie na szczoteczce zgęstnieje. Trwa to około 10-15 min.
  3. No i teraz zaczyna się najdłuższy chyba etap. Czyli wyczesywanie brwi. Musicie szczoteczką na tyle długo i mocno wyczesywać brwi całkowicie ku górze, aż finalnie uzyskacie efekt prostopadle rosnących włosków. Następnie ja zazwyczaj odczekuje z 5 minut, aby wszystko ze sobą się “ścięło”. Jeśli został Wam na brwiach nadmiar mydła lub grudki to należy wyczesać je czystą szczoteczką w tym samym kierunku.
  4. Kolejnym etapem jest układanie brwi. Zaczynając od początku brwi /od wewnątrz/ górną granicę włosków należy wyczesywać ku zewnętrznej stronie, tak, aby wszystkie włoski się jakby “położyły”.
  5. Bierzemy produkt do wypełnienia brwi, w moim przypadku kredka, i wszelkie dziurki wypełniamy. Można to zrobić bardzo delikatnie, tak jak macie na moim zdjęciu z insta powyżej, natomiast ja dziś dla Was mam mocniejszą wersję, aby wszystko było bardziej widoczne.
  6. Korektorem i płaskim pędzelkiem podkreślamy dolną granicę i końcówkę górnej.

Voila!

soap brows jak zrobić brwi na mydło

 


 

Co myślicie o tym trendzie? Próbowaliście go odtworzyć? Dajcie znać w komentarzach!

 

Buziaki,

Ola

Leave a Comment